12.12. Vedomé rodičovstvo – starostlivosť o moje vnútorné dieťa (KE)

Starostlivosť o moje vnútorné dieťa je najlepšou investíciou do vzťahu s mojim synom či dcérou, vnukom či vnučkou, žiakom či žiačkou – večer pre rodičov, starých rodičov, učiteľov, ktorí chcú spolu s deťmi rásť!

Dnešní rodičia sú veľmi starostliví, sčítaní, vzdelaní, no napriek tomu sa vo vzťahu k svojim deťom často ocitnú v situácii, keď im nedokážu porozumieť a dať im to, čo práve potrebujú.
Rodičovstvo je potenciálne najsilnejšia príležitosť pre vhľad, uzdravenie a transformáciu, ak sme zároveň ochotní byť rodičmi aj sami sebe. Všetky ľudské skúsenosti sú uložené v našom tele, dimenzii síl a procesov, ktoré vytvárajú a udržiavajú náš život. Rovnako ako letokruhy, všetky skúsenosti v nás žijú v prítomnosti po celú dobu. Každý dospelý nesie v sebe stopy a ozveny minulých vekov svojho života v ktoromkoľvek danom okamihu. Tie určujú správanie, reakcie, odozvy, prístup a bloky vnútorných zdrojov a energie, vzťahy, pohodu, kreativitu a zmysel pre smer a význam. „Vnútorné dieťa“ v našej psyché je veľmi často obklopené obranou, inštinktívne vztýčenou v minulosti tvárou v tvár bývalým hrozbám.
Tieto obrany sú stále tam, prekrývajú našu vnútornú časť, v ktorej je skrytý nevyužitý potenciál pre rast. Všetky tieto vnútorné vrstvy sa intenzívne aktivujú prostredníctvom interakcií s inými ľuďmi, najmä s intímnymi partnermi a s našimi vlastnými deťmi. Väčšina ťažkostí v osobnom vzťahu,v rodičovstve a pri učení detí sú ozveny našich vlastných vnútorných dimenzií.
Riešením našich vnútorných reakcií na rodičovstvo a vzťahy, dosiahneme našu vlastnú dospelosť tým, že sa staneme rodičmi sami sebe. A tak sa stávame najlepšími rodičmi, akými môžeme byť pre naše deti.
Tento večer predstaví použitie psychofonetiky na prácu so svojim vnútorným svetom ako pomoc pri hľadaní lepšieho vzťahu a pochopenia svojho dieťaťa.
Lektor Yehuda Tagar – jeho jedinečná osobná skúsenosť z práce učiteľa, námorného vojaka, herca, režiséra a terapeuta…, so širokými znalosťami histórie, mytológie a filozofie, jeho hlboký záujem o človeka a jeho šancu neustále sa vyvíjať ho primäli vytvoriť špeciálnu vývojovú a terapeutickú metódu, ktorá nie je ako žiadna iná – Psychofonetika je založená na empatii, ktorú možno vedome metodicky rozvíjať. 30 rokov pôsobil v rôznych krajinách sveta a posledných niekoľko rokov pracuje na Slovensku v Škole empatie, kde vedie kurzy osobného rozvoja a terapeutického councelingu.

pozrite si krátke video – Kto je Yehuda Tagar a prečo prišiel na Slovensko
https://www.youtube.com/watch?v=HgT8m_XJQ50
a krátke video o psychofonetike
https://www.youtube.com/watch?v=9jDl34EdeAE&t=2s

večer bude prebiehať v angličtine s tlmočením do slovenčiny.
pozostáva z prednášky, diskusie a praktickej ukážky psychofonetickej práce.
vstupné 15e
prihlásenie: janka.mudra@pace.sk
viac info 0948 216 772 alebo www.pace.sk

facebook: https://www.facebook.com/events/2838338092872497/