13.5.2018 Pravý vnútorný hlas pravdy: Rozdiel medzi VINOU, HANBOU a SVEDOMÍM

Pravý vnútorný hlas pravdy: Rozdiel medzi VINOU, HANBOU a SVEDOMÍM

Vina, hanba a svedomie – hovoria rovnakými slovami, ale vyjadrujú rozdielnu ľudskú realitu. Je to mätúce. Vina aj hanba vychádza z vonkajšej autority a morálky, či už vedome alebo nie. Ničia ľudské srdce a zabraňujú osobnému a morálnemu rozvoju. Len svedomie vyjadruje skutočnú ľudskú prirodzenosť, uzdravuje srdce a rozvíja vnútornú autoritu. Psychofonetika umožňuje jasné rozlíšenie viny, hanby a svedomia, čo umožňuje slobode konať na svojom vnútornom hlase pravdy.

VINA: ak skúsenosť viny preskúmame pomocou psychofonetiky, odkryje sa nám vždy bez výnimky ako zvnútornená agresia. Vina vždy prichádza od VONKAJŠEJ autority, aj keď ju reprezentuje vlastná myseľ. Predvídateľný účinok viny je túžba vzdať sa, podvoliť sa, poslúchnuť, urobiť čokoľvek, čo ukončí neznesiteľné muky. Ak preskúmame zdroj viny, obviňujúceho či kritika, vždy je nenávistný, bez srdca, krutý, odhodlaný nerešpektovať a ovládať. Jeho účinok je zničiť srdce vinného.

HANBA: presný opak viny, ale rovnako deštruktívny. Hanba je totiž mäkká. Jej zdroj sa odnepamäti skrýva v hĺbke duše. Hanba sa vám nikdy nepostaví zoči voči, manipuluje vás zvnútra. Nie je možné ju vidieť priamo, čo znemožňuje skryť sa a výsledkom je veľká úzkosť. Všeobecný výsledok hanby je, že sa stávame maličkým terčom, zmenšíme sa ako najviac môžeme. Toto je jej štýl deštrukcie.

SVEDOMIE: fenomén úplne odlišný od viny a hanby. Je to pravý hlas vedomia nášho srdca. Tí predošlí dvaja sú vo vzťahu k srdcu cudzinci napádajúci ho z opačných smerov. Svedomie prichádza rovno zo srdca, z jeho autentickosti. Jeho účinok nie je zničiť srdce, ale obnoviť jeho integritu, formu a zdravie. Je skôr vedomé v srdci, než intelektuálne. Je v strede a centrujúce, otvorené a otvárajúce, úprimné a priame, umožňujúce jasnú komunikáciu a vzpriamenosť. Archetyp svedomia je priateľ ľudstva, spoločné bytie za všetkými spormi, pravdivé a láskyplné ku všetkým, ja, ktoré je my.

Workshop vedie:

YEHUDA TAGAR – zakladateľ Psychofonetiky, kouč, psychoterapeut. Vedie Školu empatie v Bernolákove, kde učí použitie psychofonetiky pre osobný rozvoj aj pre terapeutickú prax

 

Workshop je v anglickom jazyku s tlmočením, znalosť angličtiny NIE JE potrebná.

 

Miesto: Centrum Svet Možností, Tehelná 25, Bratislava
Kedy:  Nedeľa 13.Mája, 17:00 – 20:00
Cena: 15
Eur

 

KAPACITA JE OBMEDZENÁ, PRIHLÁSTE SA PROSÍM TU:

Error: Contact form not found.