2022 ZAČÍNA!

Vyšiel som na verandu nášho domu v Bernolákove poslednú polnoc roka 2021 počas našej malej novoročnej párty. Všade naokolo vybuchoval ohňostroj.

 

Cítil som, že niečo nové sa deje mimo bežnú každoročnú konvenciu: toto bol iný pocit, ako skutočne nový začiatok, mocný štart niečoho skutočne nového.

Cítil som túžbu, nádej, zúfalstvo, ale tiež silné odhodlanie toľkých ľudí na celom svete, aj na druhej strane sveta v Kapskom meste, kde môj syn oslavoval so svojou mamou a priateľmi na južnej pologuli uprostred leta, napriek narušeniu a obmedzeniam a strachu: toto bude nový začiatok počnúc dnešnou nocou.

A cítil som, ako tá sila vo mne narastá.

Nemám na to žiadne skutočné odôvodnenie ani dôkazy.

Je to chvíľa slobody. Môžem si vybrať, aký význam dám tomuto prechodu, a rozhodujem sa mu dať tento význam: TERAZ SA ZAČÍNA NIEČO NOVÉ. Všetka sila, duch, duša, vášeň, ľudské stretnutie, nové stvorenie – ktoré ešte neboli realizované – sa môžu realizovať dnes večer, tento rok, teraz.

Je toho toľko, čo sa ešte nestalo v každom z nás a medzi akýmikoľvek dvoma alebo tromi alebo viacerými ľuďmi, keď sa skutočne stretneme – a nestane sa to zajtra, ale dnes, každý deň. Teraz a navždy sa ním staňme.

———

Ak to cítim ja, túto energiu obnovy, po neuveriteľne intenzívnom, náročnom a namáhavom roku, v mojom zrelom veku – aj vy to dokážete. Je toho toľko, čo sa ešte musí stať, toľko ľudského potenciálu sa chce narodiť. Ochutnali sme to, vieme, že je to skutočné, poroďme to. Teraz, dnes, čoskoro, tento rok.

Prajem vám všetkým: rodine, priateľom, kolegom, študentom, partnerom, spolutvorcom psychofonetiky a ľuďom, ktorých ešte tento rok stretnem – rok silného vyjadrenia ľudskej sily a odvahy vytvoriť ďalšiu úroveň nášho príchodu do bytia, znovu vytvorenie seba a našej komunity. A s nadšením sa teším na všetkých ľudí, ktorých tento rok stretnem, vrátane tých, ktorých som nikdy predtým nestretol.

Mnohí z nás tento rok umrú a mnohí sa narodia, toto je kolobeh, ktorého sme vždy boli, väčšinou nevedome, súčasťou. Mnohí z nás však tento rok urobia rozhodujúci krok pri zrode svojho hlbšieho, vyššieho a väčšieho ľudského potenciálu do skutočného života.

Prajem vám všetko dobré, zdravie a silu vytvárať novú realitu, radosť zo života, vášeň zo stretnutia, krásnu blízkosť a lásku.

Dnes, tento rok, teraz.

Yehuda Tagar