25.11. Manažment hnevu s Yehudom Tagarom (PP)

Zakaždým, keď pocítime a vyjadríme hnev, je v tom zrnko vnútornej pravdy, ktorá ho motivuje, aktivuje a dáva mu energiu. Bohužiaľ toto zrnko pravdy má veľmi málo čo do činenia so skutočným dôvodom, ktorý naša vedomá myseľ dáva ako ospravedlnenie pre výbuchy hnevu.
Hnev je reakcia, rozšírenie základných obranných mechanizmov, ktoré podmieňujú naše prežitie. Ale obranné mechanizmy, ktoré si zavedieme v určitej fáze svojho života majú tendenciu fungovať aj v čase, keď ich už nepotrebujeme, dlho po dobe použiteľnosti. Cena by ale mohla byť pre vzťahy, prácu, pokoj v duši, pohodu a tvorivosť privysoká.
Každý neriadený výbuch hnevu môže byť vystopovaný až k pôvodnému zážitku, kde došlo k ublíženiu, ohrozeniu a útlaku. Ak sa podarí vysledovať zážitok, ktorý vyvoláva hnev, k jeho pôvodu vnútri pamäte tela – môže sa začať hojenie, uvoľnenie a transformácia.
Psychofonetika© sa špecializuje na sledovanie povrchových prejavov reakcie späť do pôvodného zážitku, ktorý ju spôsobuje v podvedomí. Vďaka kombinácii uvedomenia si tela, pohybu, vizualizácie a zvukov, môžno vstúpiť do „vnútornej komory“ hnevu, postarať sa a vyliečiť zranenia a zablokovanú časť seba, ktorá je v nej skrytá. Potom už nahnevaná reakcia nebude potrebná a vytratí sa.
Tento workshop predstavuje základné nástroje a trénuje ich používanie pre kontrolu vlastného hnevu ošetrením jeho príčin.

Tlmočenie je zabezbečené.
Workshop pozostáva z prednášky, diskusie a praktickej ukážky psychofonetickej práce.
Vstup: 15e
Miesto: DeepEn – zdravé dýchanie, Dostojevského 23, 05801 Poprad
viac info na www.pace.sk
Jana 0948216772

YEHUDA TAGAR – terapeut a učiteľ pôvodom z Izraela s bulharsko-ukrajinskými koreňmi. Ako divadelný režisér objavil, že v geste a hláskach sa skrýva terapeutický potenciál. Vyvinul vlastnú terapeutickú metódu psychofonetiku, vystavanú na základoch psychosofie, práce s gestom, hláskami a metodickou empatiou.

Jeho prístup je jedinečný, umožňuje klientovi rozpoznať nové zdroje, uvidieť, čo je nevidené a postarať sa o tú časť seba, ktorá potrebuje liečenie. Pôsobil v Austrálii, Juhoafrickej republike a v Anglicku a už niekoľko rokov vedie kurzy osobného rozvoja terapeutického counsellingu na Slovensku.

pozrite si krátke video – Kto je Yehuda Tagar a prečo prišiel na Slovensko
https://www.youtube.com/watch?v=HgT8m_XJQ50
a krátke video o psychofonetike
https://www.youtube.com/watch?v=9jDl34EdeAE

facebook event: https://www.facebook.com/events/2496466113945633/