ZMENA DÁTUMU! 27.2.2018 Sexualita a intimita ZV

Sexualita a intimita ako obraz a sprievodca osobného vývoja.

Výzvy a problémy v intímnom sexuálnom vzťahu sú príležitosťou k osobnému a duchovnému rozvoju. Môžeme mať pocit, že to, ako sa vo vzťahu cítime do veľkej miery závisí od toho, ako sa náš partner správa. A zároveň časom zisťujeme, ako veľmi nás skúsenosti v sexuálnom živote ovplyvňujú. Ako s určitým pocitom odmietnutia či sklamania ide ruka v ruke strata sebavedomia, ba až vlastnej hodnoty.

Posun od zamerania sa na sexuálny vzťah s ostatnými smerom k vzťahu s vlastnou sexualitou smeruje k liečeniu sexuality a jej vývoju. Zahŕňa tri rozmery začlenené do sexuálnej intimity: vzťah nášho tela a duše, vzťah sexuality, tela a duše a vzťah vlastnej duše k duchu. Všetky tri predstavujú príležitosť k osobnému rozvoju, ktorý je nezávislý od iných ľudí.

Rozvinutý osobný potenciál v oblasti vlastnej sexuality a intimity, na základe lásky, záujmu a príťažlivosti môže vedomá empatia rozšíriť do naplneného a krásneho sexuálneho vzťahu s niekým ďalším. Uzdravenie zranení v oblasti sexuality a intimity sa tak stáva základom liečenia pre celú ľudskú bytosť a pre zdravé vzťahy s okolím.

O tom, že sexualitu môžeme skúmať nie len ako vzťah k druhému človeku, ale aj ako vzťah ako taký, sa hovorí len málo. Aké to je mať vzťah so svojou vlastnou sexualitou? Vieme počúvať jej potreby? Vieme sa nechať ňou viesť, využiť jej životnú silu a tvorivý potenciál?

Psychofonetika je proces empatie k sebe a intimity so sebou samým, čo vedie k empatii a intimite s ostatnými. Môže pomôcť transformovať prekážky v intimite na hlbokú vnútornú múdrosť a schopnosť budovať vzťahy.

Súčasťou workshopu je prednáška a praktická časť pre hlbšie preskúmanie nášho vzťahu k sexualite a intimite. Vytvoríme priestor pre liečenie prípadných zranení. Workshop je určený jednotlivcom aj párom, všetkým milovníkom života ♥

Workshop vedie 

YEHUDA TAGAR – zakladateľ Psychofonetiky, kouč, psychoterapeut. Vedie Školu empatie v Bernolákove, kde učí použitie psychofonetiky pre osobný rozvoj aj pre terapeutickú prax

 

Workshop je v anglickom jazyku s tlmočením, znalosť angličtiny NIE JE potrebná

 

Miesto: Zaježová, Komunitné centrum
14:00 – 18:00
Príspevok:
30 Eur (pár 50 Eur)

kontakt: 0904 572 623
KAPACITA JE OBMEDZENÁ, PRIHLÁSTE SA PROSÍM TU:

Error: Contact form not found.