27.3.2018 Ekonómia, Evolúcia a Empatia – UMB v BB

Čo majú spoločné Ekonómia, Evolúcia a Empatia?
O “EmQ” – Empatickej inteligencii ako o novom kroku v ľudskej evolúcii bude prednášať Yehuda Tagar na Univerzite Matej Bela. Komunikácia, počúvanie a empatické zručnosti sa stávajú čoraz dôležitejšou zložkou zručností pre udržateľnosť na trhu pre budúcich podnikateľov, manažérov a lídrov.

– EKONÓMIA – – EVOLÚCIA – – EMPATIA –

1. časť: Prednáška (zdarma) o 15:00
2. časť: Workshop (5 eur, kapacita max 30 ľudí) o 17:00

Stretli ste sa už s termínom “EmQ” – EMPATICKÁ INTELIGENCIA?

Z času na čas spoločnosť urobí krok v ľudskej evolúcii: koleso, parný stroj, demokracia, internet.
Nie sú to náhodné, nevedomé kroky. Sú to iniciatívy, vedomé činy. Teraz stojíme na prahu takého vedomého evolučného kroku: vzniku nového typu inteligencie. V minulosti nás fascinovalo IQ, potom EQ – Emocionálna inteligencia.

Nový termín “EmQ – EMPATICKÁ INTELIGENCIA” – je len na prahu svojho vzniku. Empatia sa rýchlo stáva novou hranicou ľudského vedomého vývoja. Toto nie je teória a postoj alebo technická zručnosť.
Rozvíjanie empatie si vyžaduje krok v sebapoznaní, sebarealizácii a kultivácii novej schopnosti vnímania. Ak nebudeme učiť počúvanie, komunikáciu a empatické zručnosti pre budúcich podnikateľov, manažérov, lídrov – budú po čase zlyhávať.

 

Prednášku a následný workshop vedie YEHUDA TAGAR – austrálsky, juhoafrický, britský tréner,poradca, psychoterapeut a konzultant a medzinárodný tréner týchto zručností. Zakladateľ Psychofonetiky, Metodickej Empatie a Humanizácie pracoviska. Riaditeľ “Psychophonetics Institute International” a “PACE-Psychosophy Academy for Central Europe” (Na Slovensku pôsobiacej ako Škola Empatie v Bernolákove – www.pace.sk)

 

 

*** Prihlasovanie a rezervácia miest na prednášku aj workshop nutná na: https://goo.gl/forms/GiWO97wxIouQ2JrX2

Miesto: Aula Rotunda, Ekonomická fakulta, Cesta na amfiteáter 1, Banská Bystrica

Kedy: 27.3.2018

1. časť: Prednáška (zdarma), 15:00 – 16:30
2. časť: Workshop (cena: 5 eur, kapacita max 30 ľudí), 17:00 – 19:00

Znalosť angličtiny nie je potrebná, tlmočenie je zabezpečené.