27.5. Sebaprijatie ako základ vedomého žitia (KE)

Naša schopnosť sebalásky a sebaprijatia ovplyvňuje všetky sféry nášho života. Všetci vieme, že sa máme mať radi, ale ako to spraviť, táto otázka ostáva väčšinou nezodpovedaná.

Väčšina z nás cíti voči sebe viac nenávisti ako lásky. Posudzujeme sa, odmietame sa, vnímame sa ako nedostatoční, bezcenní, nedôležití a rozhodne nedokonalí. Pamätáme si, čo všetko sme nezvládli. Cítime vinu a hanbu. Myslíme si, že si nezaslúžime niečo dobré. Chceme samých seba zmeniť a tvrdo na tom pracujeme. Bijeme sa za každú nedokonalosť. Často sme k sebe horší ako náš najhorší nepriateľ a ani si to neuvedomujeme.

Namiesto toho, aby sme vyliečili zranenia, ktoré stoja za našim neprijatím, obraciame svoju pozornosť k druhým, dúfajúc, že u nich nájdeme prijatie. Robíme tisícky vecí, len aby sme sa cítili lepšie. A nech spravíme čokoľvek, nikdy to nemá dlhodobý účinok.

Niekde za týmto všetkým je však možné uvidieť vlastnú jedinečnosť a dokonalosť. Je možné prijať seba samých so všetkým, čo je nám vlastné, čo je ľudské. Je možné, aby prevládlo pochopenie a súcit. Je možné nájsť pokoj a mier v spojení s naším bytím a všetkými jeho prejavmi. Je možné sa vysporiadať s vnútorným kritikom a sudcom. Je možné odpustiť si chyby. Je možné prijať sa so všetkým.

Psychofonetika ponúka nástroje samoliečenia, pomáha nám vysporiadať sa s vnútornou kritikou, zlyhaním, vinou či hanbou. Pomáha obnoviť súcit a nevinnosť, ktorá je v nás prítomná bez ohľadu na to, čím sme si prešli, bez ohľadu na to, čo sme spravili.

Lektor Yehuda Tagar /Austrália, Juž.Afrika, Anglicko/ už 30 rokov pôsobí ako kouč, terapeut, lektor vzdelávania dospelých. Je zakladateľ Psychofoneitky, metódy osobného rozvoja založenej na tvorivých silách intuície, inšpirácie a imaginácie. Na Slovensku pôsobí ako hlavný lektor v Škole empatie.

Dátum a čas konania: pondelok 27 máj 2019, 18:00 – 21:00
Je potrebné rezervovať si miesto na pace.slovakia@gmail.com
alebo
0948216772 Jana
Príspevok 20€
znevýhodnené skupiny 15e

Facebook event: https://www.facebook.com/events/390635595139708/