1-2.5. Dni otvorených dverí v Košiciach

Pri príležitosti otvorenia nového ročníka Školy empatie v Košiciach Vás pozývame na sériu 4 seminárov na témy, ktoré boli počas posledného roka najviac žiadané, aj ktoré sú nové, špeciálne pre túto príležitosť.

Miesto konania: online / osobne Košice
Vstup voľný.

Každý seminár sa bude skladať z

 • úvodu a vysvetlenia témy (prednášky),
 • praktickej ukážky a
 • diskusie: priestor pre otázky a osobné zdieľania.

Registračný formulár ⬇️

 

Sobota  1.5.

9:30 – 10:00 Úvodné slovo

Predstavenie Školy empatie a našej metodiky

10:00 – 13:00 7 druhov empatie – seminár (online/osobne)

Ako rozvíjať empatiu

Vedeli ste, že aj keď všetci síce máme istú úroveň empatie, každý môžeme zainvestovať do jej rozvoja? Ľudia si často nedokážu porozumieť: jeden niečo hovorí a druhý počuje niečo úplne iné. Čím to je?

Je možné rozšíriť svoje chápanie sveta, druhých ľudí aj seba. Ako sa to robí, sa dozviete a zažijete na tomto seminári.

Viac »

13:00 – 17:30 Obedná prestávka
17:30 – 20:30 Otec a syn – seminár (online/osobne)

Mužský element vo výchove

Prajeme si, aby naše deti, keď vyrastú, boli sami sebe autoritou – aby sa z chlapca stal silný, sebavedomý, rozhodný, vystredený, férový a samostatný muž s pevnými hodnotami.Výchova je niečo, čo si deti so sebou berú do celého života. Ostáva to v nich ako odtlačok.

Ako môže otec vytvoriť prostredie pre syna, v ktorom sa bude zdravo vyvíjať? Ako sa stať vzorom pre vlastné deti, ktorý sami budú chcieť nasledovať? Toto si povieme a ukážeme na tomto seminári.

Vítaní sú všetci: muži aj ženy

Viac »

20:30 – 21:00 Diskusia – otvorený priestor pre Vás, Vaše otázky a zdieľania

Vaše otázky a naše odpovede o štúdiu v Škole empatie aj k iným témam – spýtajte sa lektorov a študentov Školy empatie na to, čo Vás zaujíma.

 

Nedeľa  2.5.

9:30 – 10:00 Úvodné slovo

Predstavenie Školy empatie a našej metodiky

10:00 – 13:00 Ako vziať život do vlastných rúk – seminár (osobne)

Ako sa stať svojim učiteľom, liečiteľom a lídrom

V každom nás žije naša vnútorná autorita, ktorá má jasno v tom, čo je správne, kam smerovať, s kým byť, ako žiť svoj život. Stále viac hľadáme naše vlastné odpovede, vlastné liečenie a smerovanie. Stále viac potrebujeme nájsť v sebe tieto kvality vnútornej autority. Niečo v nás sa už neuspokojí s autoritami z vonku.

Je možné povzbudiť proces narodenia sa do tejto vnútornej autority. Ako sa to robí, sa dozviete a zažijete na tomto seminári.

13:00 – 17:30 Obedná prestávka
17:30 – 20:30 Vzťah s vlastnou sexualitou – seminár (osobne)

Sexualita býva často zranená, frustrovaná, utiahnutá, uzamknutá, zneuctená či otupená kvôli kultúrnym vplyvom či osobným zážitkom. Pre väčšinu ľudí je ich vlastná sexualita neznáma bytosť, ktorý sa zjaví na základe vonkajších podnetov. Je možné sa od nej odpojiť, zneužiť, potlačiť ju moralistickými projekciami, kultúrnymi tabu, vinou a hanbou. Alebo ju nafúknuť do posadnutosti.

Sexualita naviac je životná sila, ktorá tvorí podklad ľudskej kreativity a životného nasadenia. Má svoje cykly, v rámci ktorých stúpa a klesá nezávisle od vonkajších impulzov.

Ak chcete obohatiť či prehĺbiť vašu schopnosť sexuálnej intimity s inou ľudskou bytosťou, začnite s nadviazaním intímnejšieho vzťahu s vlastnou sexualitou. Ona tam na Vás čaká, pod všetkými vrstvami oddelenia, ktoré medzi vami dvomi vznikli. Môžete si nájsť cestu, ako ju oceniť, posilniť a vyjadriť cez prehĺbenie duše a kreativity.

Ukážeme Vám možnosti, ako sa spojiť s vlastnou sexualitou, zistiť jej potreby, ako ju vyživovať.

20:30 – 21:00 Diskusia a záver – otvorený priestor pre Vás, Vaše otázky a zdieľania

Vaše otázky a naše odpovede o štúdiu v Škole empatie aj k iným témam – spýtajte sa lektorov a študentov Školy empatie na to, čo Vás zaujíma.

Semináre slúžia ako ochutnávka pred otvorením ďalšieho prvého ročníka Školy empatie v máji 2021. Zároveň sú semináre sami o sebe hodnotné aj pre tých, ktorí neplánujú ročné štúdium.

 

Pozvite aj Vašich známych:
Dni otvorených dverí na Facebooku »

 

Počet miest je obmedzený. Je potrebné sa dopredu zaregistrovať na jednotlivé dni.

????️ Udalosť bude prebiehať cez Zoom a zároveň aj fyzicky v Košiciach. Je možné sa pripojiť obidvomi spôsobmi. 

Semináre budú prebiehať v uzavretej skupine. Online bude možné sa pripojiť behom prvých 15 minút každého seminára, potom sa skupina uzavrie, kvôli vytvoreniu bezpečného priestoru pre zúčastnených.

Ďalšie inštrukcie dostanete po prihlásení.

Tešíme sa na Vás!

  Registrácia
  Dni otvorených dverí v Košiciach
  1-2.5.2021


  This form is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


  Keď Vám nepríde odpoveď do pár minúť, skontrolujte priečinok “Spam” vo Vašej e-mailovej schránke.