16.10. Zdravé osobné hranice (KE)

Zdravé osobné hranice s Yehudom Tagarom

Mať jasné a vyvážené osobné hranice je základný predpoklad pre zdravé vzťahy. Vedieť kto som, čo chcem a nechcem a schopnosť komunikovať to druhej strane, mi umožní dosiahnuť uspokojenie mojich potrieb. Vedieť vnímať a rešpektovať aj potreby iných ľudí mi dovoľuje fungovať vo vzťahoch s nimi a zažívať blízkosť.

Pokiaľ sme ako deti zažili prostredie, kde naše potreby neboli dôležité, naopak museli sme sa prispôsobovať a starať o iných, naučili sme sa vnímať silnejšie ich pocity a potreby, než svoje vlastné. Naše hranice budú chabé, ba možno až neexistujúce. Vo vzťahu máme tendenciu strácať samých seba a väčšinou druhým dovolíme viac, než je pre nás dobré.

Ak sme naopak zažili iný typ zranenia – zradu či opustenie, je dosť možné, že sme sa zavreli pred svetom, aby sme už nedovolili niekomu ďalšiemu, aby nám ublížil. Postavili sme vysokú nepreniknuteľnú stenu, ktorá nás má chrániť a nikoho za ňu nepustíme. Absencia dôvery vytvára extrémne silné hranice, neumožňuje blízkosť a skutočné spojenie. Naopak, prináša oddelenosť a izoláciu.

Je možné prekonať tieto nastavenia, vyliečiť rané zranenia a získať rovnováhu. Obnoviť dôveru, dovoliť si zraniteľnosť a pustiť si niekoho k telu. Či sa postaviť za seba, naučiť sa hovoriť nie a odísť, ak sa necítime dobre. Ako na to – sa pozrieme spolu v rámci tohto praktického workshopu.

YEHUDA TAGAR – terapeut a učiteľ pôvodom z Izraela s bulharsko-ukrajinskými koreňmi. Ako divadelný režisér objavil, že v geste a hláskach sa skrýva terapeutický potenciál. Vyvinul vlastnú terapeutickú metódu psychofonetiku, vystavanú na základoch psychosofie, práce s gestom, hláskami a metodickou empatiou.

Jeho prístup je jedinečný, umožňuje klientovi rozpoznať nové zdroje, uvidieť, čo je nevidené a postarať sa o tú časť seba, ktorá potrebuje liečenie. Pôsobil v Austrálii, Juhoafrickej republike a v Anglicku a už niekoľko rokov vedie kurzy osobného rozvoja terapeutického counsellingu na Slovensku.

PSYCHOFONETIKA – je formou celostného counselingu, psychoterapie a nástrojom osobného rozvoja. Je to hlboko transformačná metóda určená na to, aby si človek vedel poradiť sám na základe svojich vlastných vyšších zmyslov imaginácie, intuície a inšpirácie. Je to prístup, ktorý učí, ako prevziať zodpovednosť za svoj život.

Znalosť angličtiny nie je potrebná, tlmočenie je zabezpečené.
Príspevok: 20€
možná zľava v prípade potreby
Kedy: 16.10.2019  17:30-20:30
Kde: Harmónia – centrum sebarozvoja, o.z., Hradbová 11 /vedľa penziónu Hradbová/, 04001 Kosice, Slovakia

Prihlásenie: pace.slovakia@gmail.com
viac info Jana 0948216772, www.pace.sk
fcb event: https://www.facebook.com/events/423246945217072/